Witaj w Bostonie! Strona Główna
Poprzedni temat «» Następny temat
Salon
Autor Wiadomość
Adam Harris


Adam Harris

policjant

wdowiec


34

Wysłany: 2018-03-08, 20:33   Salon
   Multikonta: Adrienne, Iris, Jenna, David
   Nazywaj mnie: Aga


***
 
   Podziel się na:  
Danielle shoemaker


Danielle Shoemaker

spała 3 lata ale powoli

wraca do życia


32

Wysłany: 2018-03-11, 00:06   
   Multikonta: Phoebe, Emma
   Nazywaj mnie: Sylwia


#8

To zdecydowanie był dla Danielle ciężki dzień. Najpierw zadzwoniono do niej z informacją, że zdecydowano się nie przyjąć jej do pracy. Nie zdziwiło jej to jakoś specjalnie, bo już podczas rozmowy kwalifikacyjnej widziała spojrzenie rekrutera, gdy próbowała wyjaśnić mu, że przez ponad trzy lata nie wykazywała jakiejkolwiek aktywności zawodowej, bo zapadła w śpiączkę wskutek wypadku samochodowego. Nie trudno się było domyślić, że nie będą zainteresowani daniem jej szansy. Choć spodziewała się takiego odrzucenia, była już zmęczona bezrobociem i tym, że nie mogła nic zrobić i jakkolwiek wpłynąć na innych ludzi i ich decyzje. Nie mogła cofnąć czasu do momentu sprzed wypadku, nie mogła wymazać całej tej sytuacji. Pozostało jej jedynie pogodzenie się z tym, ale... To nie był do tego dobry dzień. Trochę podłamana, postanowiła zrobić niespodziankę swojemu narzeczonemu. Odpicowała się odpowiednio i bez wcześniejszej zapowiedzi pojechała do jego mieszkania. Zdawała sobie sprawę, że może go zwyczajnie nie zastać, ale liczyła na łut szczęścia. Ostatnio nie było między nimi zbyt dobrze, postanowiła więc pierwsza wyjść z inicjatywą, by jakoś ich stosunki odmienić. W końcu, w przyszłości mieli się pobrać, nie?
Zjawiła się pod drzwiami, i skoro pewnie miała gdzieś u siebie klucze, to weszła do mieszkania jak do siebie. Skierowała swe kroki do salonu, ale było tam pusto, więc brnęła dalej w mieszkanie, idąc za odgłosami. Wreszcie, gdy stanęła w drzwiach sypialni doznała szoku. Oto był i jej "narzeczony", obściskujący się z półnagą kobietą, która nie była nią. Choć od jakiegoś czasu ich związek nie należał do udanych, Danka doznała niemałego szoku. W pierwszej chwili wydała z siebie jakiś nieartykułowany dźwięk, wypuszczając z rąk siatkę z zakupami, które rozwaliły się na ziemi, zwracając uwagę zainteresowanych.
- O mój Boże - rzuciła, z łzami w oczach i wybiegła stamtąd, nie obracając się za siebie. Musiała jak najszybciej wydostać się z tego budynku. Choć od jakiegoś czasu czuła, że to już nie było "TO", zabolała ją ta zdrada. Szybko wybiegła z budynku, wskakując do pierwszej z brzegu taksówki i kompletnie się rozpłakała. Nie wiedziała, czy to przez sytuację, której była świadkiem, czy przez ogólny natłok wszystkiego. - Do najbliższego baru poproszę - rzuciła do kierowcy. W barze wydała trochę kasy na alkohol, który kolejno w siebie wlewała. Długo nie trwało, by doprowadziła się do stanu pijanego szpadla.
Po jakimś czasie jednak uznała, że potrzebuje jakiegoś towarzystwa. Ruszyła więc tyłek z baru, ponownie wskoczyła do taksówki, wydając na nią najprawdopodobniej ostatnie zaskórniaki, by po jakimś czasie zjawić się pod drzwiami mieszkania Adama. Oparła się o ścianę domu, dzwoniąc dzwonkiem i czekając aż ktoś jej otworzy. To nic, że było już raczej stosunkowo późno...
- Moje życie jest do niczego - wybełkotała, gdy w drzwiach pojawił się Harris.
 
   Podziel się na:  
Adam Harris


Adam Harris

policjant

wdowiec


34

Wysłany: 2018-03-11, 13:17   
   Multikonta: Adrienne, Iris, Jenna, David
   Nazywaj mnie: Aga


Dla Adama to był dzień jak co dzień. Kilka wezwań do awantur rodzinnych, jakieś zatrzymanie, kilka pijanych osób zataczających się na ulicy, których odstawiono do izby wytrzeźwień i ogólne jeżdżenie z miejsca w miejsce. Nic, o czym można by opowiadać. Wieczór spędził na zakupach, bo zapasy się kończyły, a później wrócił do siebie, by ogarnąć trochę mieszkanie. Nie miał jednak jakiegoś bałaganu, bo starał się utrzymać miejsce w czystości. Szczęściarz wylegiwał się w swoim kąciku i patrzył na swojego pana z zainteresowaniem.
W końcu nadeszła pora, by ogarnąć sobie jedzenie i coś tam przygotować dla psa. Po kolacji Harris wyszedł z nim na krótki spacer. Kiedy wrócili, odpalił laptopa i poczytał wiadomości. Nic szczególnego się nie działo. Znudzony wyłączył sprzęt i postanowił trochę poczytać. Książka wciągnęła go na tyle, że siedział przy niej do późna. I tak mało sypiał, więc spokojnie mógł nad tym posiedzieć. A co. Nie spieszyło mu się do spania. I pewnie posiedziałby tak jakiś czas, gdyby nie to, że usłyszał dzwonek do drzwi. Zdziwił się, że ktoś o tej porze do niego przyszedł, ale zaintrygowany poszedł zobaczyć, co się stało. Kiedy otworzył, w wejściu zobaczył kogoś, kogo by się w życiu nie spodziewał.
- Danielle? - odparł zaskoczony. Odezwała się do niego na powitanie, a on odpowiedział:
- Co się stało? - zauważył od razu, że coś było nie tak. Nie wyglądała najlepiej.
- Wejdź - zaprosił ją do środka i zamknął drzwi.
- Powiedz mi, o co chodzi - powiedział poważnie. - Twój stan na pewno można jakoś wytłumaczyć - zauważył, że nie idzie zbyt pewnie i ogólnie nie wygląda najlepiej.
- Usiądź - pomógł jej dojść do salonu, gdzie mogła sobie klapnąć. Adam usiadł obok niej.
- Kto cię doprowadził do czegoś takiego?
 
   Podziel się na:  
Danielle shoemaker


Danielle Shoemaker

spała 3 lata ale powoli

wraca do życia


32

Wysłany: 2018-03-11, 18:18   
   Multikonta: Phoebe, Emma
   Nazywaj mnie: Sylwia


Danielle w ostatnim czasie przeżyła wiele. Wybudzenie ze śpiączki, później świadomość, że utraciła bezpowrotnie trzy lata życia, czasowe "uwięzienie" na wózku pod opieką rodziny, a obecnie bezrobocie. Widok narzeczonego (teraz już raczej byłego), miłości życia (jak jej się wcześniej wydawało) z inną kobietą był rzeczą, która jak to mówią przelała szalę goryczy. To było dla Danielle po prostu za dużo. Chociaż pewnie wielu powiedziałoby jej, że mogła się tego spodziewać, no bo który facet czekałby ponad trzy lata w abstynencji na wybudzenie się narzeczonej ze śpiączki? Skoro nawet lekarze nie dawali jej szans na wybudzenie, logicznym było, że ruszył dalej, ale... W tej chwili takie argumenty i tak by do niej nie trafiły. I choć od jej wybudzenia ich relacje nie były wcale ciepłe, ba, prawie nie istniały, to i tak ją to zabolało. Nie trudno się więc dziwić, że z desperacji szukała pocieszenia w alkoholu. Chciała choć na chwilę zapomnieć. Nie miała jednak pieniędzy by upić się jeszcze bardziej, więc resztkę pieniędzy, które przy sobie miała wydała na ubera i dojazd do mieszkania Adama. Pewnie nie powinna zawracać mu głowy o tej porze, w dodatku w takim stanie, ale jakoś na to nie wpadła.
- Moje życie to jakiś głupi żart - wybełkotała i przeszła przez próg. Trochę chwiejąc się na nogach ruszyła przez wąski korytarz, co jakiś czas przytrzymując się o ściany.
- Nie mam pracy, znajomych, życia, a mój narzeczony rucha się z jakąś chudą zdzirą - wyrzuciła z siebie, opierając głowę na dłoniach. Nawet nie miała tyle forsy, żeby upić się do nieprzytomności... Przykre. - To żałosne - wyjęczała.
 
   Podziel się na:  
Adam Harris


Adam Harris

policjant

wdowiec


34

Wysłany: 2018-03-11, 21:02   
   Multikonta: Adrienne, Iris, Jenna, David
   Nazywaj mnie: Aga


Adam wysłuchał jej spokojnie, nie wtrącając się. Dał jej się wygadać. Tak było najlepiej. Po alkoholu była rozmowna, czemu trudno się dziwić. Ale i tak najbardziej zdziwiło go to, że przyjechała właśnie do niego. Dał jej kiedyś adres mówiąc, by przyszła, kiedy będzie tego potrzebować i najwyraźniej tak się stało. Z jednej strony ucieszył się, że tak mu ufała, ale z drugiej było mu przykro słyszeć takie słowa z jej ust.
- Uspokój się - objął ją ramieniem. Nie mógł sobie pozwolić na więcej. Po prostu chciał jej dodać otuchy.
- I nie mów, że jest aż tak źle. Zawsze może być gorzej. Pomyśl sobie, że jednak byłaś silna i pokonałaś swój organizm, wybudziłaś się po tak długim czasie. Żyjesz na nowo. Może o to chodziło, byś zamknęła pewien rozdział w swoim życiu i zaczęła nowy? Może tak miało być? - no bo jak to sobie wytłumaczyć inaczej?
- Nie łam się, nie możesz się poddać. To nie twoja wina. Facet nie był widocznie dla ciebie. Jeszcze poznasz kogoś, kto cię nie zostawi, zobaczysz - powiedział pewnym tonem. Nie był znawcą tematu, ale przecież Danielle była piękna, młoda i inteligentna. Bardzo ją lubił i nie widział innej opcji, jak szczęśliwe życie, na które sobie zasłużyła.
- Dobrze, że tu przyszłaś. Nie wypuszczę cię stąd dzisiaj. Uspokoisz się, odpoczniesz, możesz się wygadać do woli - mówił. - Przynieść ci coś z kuchni? Może wodę? - zaproponował.
- I przestań już się załamywać. Ci, którzy cię ranią, nie zasługują na twoją uwagę, złość i łzy. Jeszcze im wszystkim pokażesz, że jesteś osobą, z którą należy się liczyć. Ja to widzę, inni też zobaczą.
 
   Podziel się na:  
Danielle shoemaker


Danielle Shoemaker

spała 3 lata ale powoli

wraca do życia


32

Wysłany: 2018-03-12, 20:03   
   Multikonta: Phoebe, Emma
   Nazywaj mnie: Sylwia


Najgorsze w tym wszystkim było to, że Danka nawet nie miała do kogo iść się wyżalić. Była niemalże pewna, że jej rodzina zdawała sobie sprawę z tego, że jej (teraz już były) narzeczony ją zdradzał. To musiało w końcu się wydać. Kolejną sprawą było to, że mimo tego wszystkiego, Danka pewnie nawet nie miała go o co winić. No bo nie wiedziała, czy na jego miejscu, czekając na kogoś tyle czasu bez rezultatu, nie zrobiłaby tego samego. Kochała go, a przynajmniej tak było jeszcze przed wypadkiem, bo teraz sama nie potrafiła tego określić, i mimo wszystko chciała by był szczęśliwy. Nawet, jeżeli nie z nią. To wszystko złożyło się na to, że pojawiła się u Adama.
- Jest źle. To wszystko nie ma sensu. Myślałam, że wybudziłam się, by wrócić do mojego życia, ale mojego życia już nie ma. Nic mi nie zostało - odparła przygnębiona. Tego wszystkiego było po prostu za wiele jak na jedną, biedną Dankę. Zastanawiała się, czy życie w końcu przestanie dawać jej w kość, czy było to już coś, z czym musiała się pogodzić, bo życie ciągle będzie rzucało jej kłody pod nogi.
- Trzy lata byłam prawie martwa, byłam głupia myśląc, że nic się nie zmieniło - jęknęła, chowając twarz w dłoniach. Nie wiedziała dlaczego mu o tym wszystkim mówiła. Zwykle nie była tak wylewna w zwierzaniu się ze swoich problemów. Chyba Adam miał na nią zły wpływ pod tym względem.
- Może wódkę? Za mało wypiłam - pożaliła się dalej. - Powinnam iść. Na pewno Ci przeszkadzam - podniosła się, bo nagle zrobiło jej się dziwnie głupio, że przyszła tu wstawiona i wylewała na niego swoje żale. Bo co on biedny był winny.
 
   Podziel się na:  
Adam Harris


Adam Harris

policjant

wdowiec


34

Wysłany: 2018-03-13, 12:23   
   Multikonta: Adrienne, Iris, Jenna, David
   Nazywaj mnie: Aga


- Danielle - mówił dalej, chociaż ciężko mu było ją pocieszyć i namówić do tego, by się uspokoiła. - Nie możesz tak mówić. Jesteś bardzo silna, pokonałaś słabości i wybudziłaś się. Nie po to, by żyć przeszłością, ale znowu planować przyszłość. Masz przed sobą jeszcze wiele lat, nie możesz żyć tym, co było, skoro to już nieosiągalne. Musisz wstać i próbować, walczyć, a nie się poddawać - wiedział, co mówi. W końcu sam musiał przestać myśleć o przeszłości i zacząć żyć od nowa. Pogodził się z tym i każdy dzień był dla niego lżejszy.
- Jesteś świetną osobą, zauważ to. Nie warto przejmować się tymi, którzy tego nie rozumieją. Sama musisz dostrzec, że jesteś warta więcej, niż się innym wydaje. Życz facetowi szczęścia i udowodnij mu, że popełnił błąd, zadając się z kimś innym. Żyj, bo masz do tego ogromną szansę. Pomyśl jak wiele osób jej nie dostało. Tobie się udało i musisz to wykorzystać. Znajdziesz pracę, kogoś, kogo pokochasz i kto pokocha ciebie taką, jaką jesteś i będzie lepiej niż przed wypadkiem, zapamiętaj to. Jeszcze wspomnisz moje słowa - Adam miał nadzieję, że jego przemówienie chociaż trochę dotrze do niej i coś z tego zapamięta.
- Nie, żadnego alkoholu - zaprzeczył. Z resztą nie miał niczego, bo sam nie pił, chyba że piwo w barze. - Wypiłaś już zbyt wiele - stwierdził. Żal było patrzeć na nią w takim stanie.
- I nie, nie przeszkadzasz mi - był szczery. - Ja i tak mało sypiam. A tak w ogóle, to ty powinnaś się przespać. Nie wypuszczę cię stąd o tej porze. Zostaniesz u mnie do rana.
 
   Podziel się na:  
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
wxv.pl - załóż forum dyskusyjne za darmo

Jeszcze nie tak dawno świętowaliśmy piąte urodziny forum oraz Nowy Rok. W ostatnim czasie na forum zostało wprowadzonych wiele zmian - powstał portal e-scandal oraz rozpoczęły się konkursy na postać miesiąca. Graficznie staramy się nie odbiegać od trendów, ale nie to jest najważniejsze, a to, że nigdzie się nie wybieramy, prowadzimy wiele rozgrywek i nie brakuje u nas ludzi chętnych do gry. Jeśli jeszcze zastanawiasz się czy do nas dołączyć - przestań i zarejestruj się. Dla każdego znajdzie się miejsce.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 8