Witaj w Bostonie! Strona Główna
Poprzedni temat «» Następny temat
five minutes of (fake) date
Autor Wiadomość
Sofia de Lorenzo Lovegood


Sofia de Lorenzo Lovegood

We are all lonely and we all want

SOMEONE TO tell us we are beautiful


38

Wysłany: 2018-02-19, 02:07   five minutes of (fake) date
   Multikonta: Lyelle Paddington
   Nazywaj mnie: Pata


/po Richardzie + ciuszek (bez pani obok, ale z jakimś płaszczem i ciepłym szalikiem, które oczywiście zdjęła w knajpie)

Dziwna sprawa, te Walentynki. Jeszcze dziwniejsza, że Sofia o nich zupełnie zapomniała, skoro sklepowe witryny wzdłuż każdej z uliczek, jakie mijała dzień w dzień, były przystrojone dość sporą ilością serduszek i pluszowych misiów. Kiedy jeszcze jej mąż żył, czasami przynosił jej bukiet kwiatów z tej okazji, a czasami, kiedy był mniej zapracowany, zabierał ją na kolację. Sofia chętnie spędzała z nim ten dzień, nieważne, czy wymieniali się kartkami i spędzali go w mieszkaniu wraz z kotem, czy też może zabrał ją na kurs tanga, bo i to mu się kiedyś zdarzyło. Te czasy dawno jednak minęły, a Sofia od ponad dwóch lat żyła samotnie tu, w Bostonie, nie obchodząc już Walentynek, i właściwie nawet nie patrząc na nie z żadną nostalgią. Myśli o mężu siedziały w jej głowie niemal nieprzerwanie. Ten dzień w roku wspominała znacznie częściej, niż w kolejną rocznicę.
Po ostatnim wypadku na lodowisku już się tam nie pojawiała, próbowała jednak szukać natchnienia także w innych miejscach. Od jakiegoś czasu żyłą w przeświadczeniu, że artysta powinien doświadczyć wszystkiego - roztrzaskanie głowy na lodowisku mogła odhaczyć na tej liście. Dziś postawiła na kawę i ciasto w kawiarni, co mogło się wydać dość zwyczajne, miała jednak zamiar obserwować ludzi, próbując wyczytać z ich twarzy i gestów jak najwięcej. Nie miała pojęcia, że wchodząc tam pakuje się w szybkie randki. Została zaskoczona, zgarnięta, zaprowadzona, a z tego wszystkiego rozumiała może jakąś jedną piątą angielskich słów, które padały w jej kierunku. Inaczej nigdy by się na to nie zgodziła, skoro już jednak dostała plakietkę z imieniem, którą przypięła nad piersią, a potem zadając nieśmiałe i nieskładne pytania oraz obserwując innych zrozumiała, o co chodzi, zajęła miejsce przy jednym ze stolików, tym, które jej wskazano.
Rozumiała ideę szybkich randek, ale w gruncie rzeczy była przekonana, że takie rzecz to tylko w filmach, tym zabawniej było wziąć w czymś takim udział. Nie brała tego przecież na poważnie, na palcu wciąż nosiła obrączkę i wciąż podpisywała się nazwiskiem męża, co oczywiście nigdy się nie zmieni, ale może ktoś, z kim będzie rozmawiać ześle na nią natchnienie, wizję kolejnego dzieła, które tej nocy ukaże się spod jej dłoni i pędzli? Słuchała więc uważnie, o samej sobie mówiąc raczej niewiele, bo nie o to jej przecież chodziło. Zresztą, nawet nie wiedziała, co się mówi w takich sytuacjach, była to dla niej kompletna nowość. Większość mężczyzn zasiadających na przeciw niej albo była skupiona na sobie, albo nie była nią zainteresowana. Nie dziwiło jej to, zbliżała się do czterdziestki, a oni byli raczej młodsi, poza tym jej twarz była zmęczona, a oczy zmętniałe od całego nieszczęścia, które spotkało ją w życiu i które wciąż siedzi w jej głowie.
- Mam na imię Sofia - zaczęła po raz kolejny, kiedy następny mężczyzna dosiadł się do jej stolika. - Jestem z Argentyny, maluję, mam galerię sztuki w Sullivan Square - dobra reklama zawsze na topie. Wymieniała suche fakty swoim łamanym angielskim, dopiero po dłuższej chwili unosząc wzrok na twarz swojego rozmówcy. Nie miała pojęcia, czym się różnił od ludzi go poprzedzających, ale może dostrzegła coś w jego oczach? Wystarczyło, by uśmiechnęła się, choć z przeszłością na jej twarzy wcale nie wyglądała na wesołą, i pokręciła głową. - Właściwie jestem tutaj przez wypadek - więc równie dobrze mógł ją sobie odpuścić, a dobry tekst zatrzymać na dziewczynę obok, która była młodą blondynką tryskającą entuzjazmem (i, jak na gust Sofii, trochę zbyt świergoczącą, ale może to po prostu ona była już zbyt zgorzkniała? ciężko było jej sobie przypomnieć, czy kiedy sama miała niewiele ponad dwadzieścia lat zachowywała się podobnie, to było przecież tyle lat temu. Całe życie temu).
_________________

 
   Podziel się na:  
Vincent Blanco


vINCENT bLANCO

Radio Reporter

Eligible Bachelor


34

Wysłany: 2018-02-26, 23:05   
   Multikonta: Saskia & STEFA
   Nazywaj mnie: mARTA


/ po Caroline, stylówka + jakiś płaszcz czy coś, co by ciepło było

Vincent lubił od czasu do czasu brać udział w dziwnych wydarzeniach w mieście, dzięki czemu poznawał nowych, ciekawych ludzi. Był namiętnym użytkownikiem Tindera i nie chodziło mu wcale o znalezienie panny do ruchania (choć jak jakaś była chętna to nie odmawiał, wiadomo). Po prostu lubił rozszerzać swoje znajomości, a tego typu eventy jak szybkie randki mu na to pozwalały – kto wie, może spotka kogoś ciekawego, z kim utrzyma dłuższy kontakt? Kilka takich znajomości już miał, a zawsze mogły do tego szacownego grona dołączyć kolejne.
Tak więc, w przeciwieństwie do Sophii, Vincent był tu z pełną świadomością imprezy, mającej się odbyć. Jednakże był trochę wcześniej, by zamówić białą herbatę, a do tego ciastko. Może i trenował i trzymał się jako – tako diety, ale od czasu do czasu sobie pozwalał. Dzisiaj były walentynki, więc trzeba było to jakoś uczcić. I co z tego, że Vincent nie obchodził tego… „święta” od czasu zerwania z Aurorą. Nie miał na to najmniejszej ochoty. Tak samo jak na poważne związki. Liczyła się jednak dobra zabawa, a szybkie randki zdecydowanie takową mu przyniosą.
Kilka pierwszych rund było raczej przeciętnych, by nie powiedzieć nudnych. Żadnej ciekawej osobowości, która przykułaby uwagę Vincenta i skłoniła do zadzwonienia pod numer, który panna zapisała mu na serwetce. Zrezygnowany usiadł przy stoliku Sophii, zastanawiając się, na kogo tym razem wpadł. Jednak już pierwsze słowa kobiety sprawiły, że przykuła jego uwagę. Artystyczna dusza – to tak sam jak on.
Vincent, urodzony w Hiszpanii, aczkolwiek mam rodziców Amerykanów. Pracuję w radiu jako prezenter. Jak chcesz możemy rozmawiać po hiszpańsku – powiedział na początek, uśmiechając się do kobiety. W końcu wyrwanie się z monotonii! – Urodziłem się w tym samym dniu i miesiącu co Vincent van Gogh, nie trudno więc się domyślić, skąd moje imię. – Mówił w takim języku, w jakim Sophia wolała – jeżeli to był hiszpański, to bez trudu się na niego przełączył. Bądź co bądź, ale większość życia spędził w Barcelonie. – Czemu jesteś tutaj przez przypadek, hm? Nie wiedziałaś, że jest taki event? – zapytał z ciekawości, zaintrygowany.
 
   Podziel się na:  
Sofia de Lorenzo Lovegood


Sofia de Lorenzo Lovegood

We are all lonely and we all want

SOMEONE TO tell us we are beautiful


38

Wysłany: 2018-03-08, 22:12   
   Multikonta: Lyelle Paddington
   Nazywaj mnie: Pata


Głupio mi odpisywać z zimowym profilem, skoro teraz tu tak ładnie, ale po weekendzie nadrobię, a pralka mi się jeszcze pierze i muszę czekać aż skończy, eh.
Sofia nie była fanką szybkich randek, bo kiedy była w wieku randkowania, nikt nie wpadał na tak głupie pomysły, a potem była mężatką i w ogóle nie zwracała na takie rzeczy uwagi. Nie miała zielonego pojęcia na temat Tindera. I chyba nawet nie chciała mieć. Przecież nie zamierzała szukać kogoś, by wypełnić dziurę w swoim sercu, ani na stałe, ani na chwilę. Nie czuła się stara czy nieatrakcyjna (chociaż może w jakimś stopniu owszem, była przecież bezpłodna, kto chciałby zakładać rodzinę z bezpłodną kobietą? Jose chciał, ale wówczas jeszcze nie wiedział). Czuła się za to mężatką, i po prostu... To wszystko było nie tak.
Nie spławiała mężczyzn, z którymi przyszło jej rozmawiać, ale nie wydawali się oni interesujący. Nie potrafili jej nawet zachęcić do tego, by zapisała im na serwetce swój numer. Grzecznie odmawiała, uśmiechając się przepraszająco, choć w jej wykonaniu to nawet nigdy nie był odpowiednio szczery uśmiech. Może jednak, mimo wszystko, to był dobry dzień, by zostać w domu.
Vincent, jak sie przedstawił, zwrócił jej uwagę trochę bardziej. Oczy otworzyły jej się szerze, gdy usłyszała o Hiszpanii, ale tylko na chwilę, skoro zaraz sprostował, ze jednak jest Amerykaninem. Jednak nie zawiódł jej. Rozmawianie po hiszpańsku, czy nie tego najbardziej brakowało jej na co dzień? Rozmawiała tak właściwie tylko z rodzeństwem, a w większości się z nimi mijała.
- Zdecydowanie wolę hiszpański - przytaknęła, gdy tylko to zaproponował. Od razu poczuła się też swobodniej. Hiszpański był przecież jej językiem. Nie musiała zastanawiać się na każdym słowem, jakie przyszło jej wypowiedzieć. - Van Gogh, naprawdę? To fascynujące - uśmiechnęła się, zdecydowanie bardziej szczerze, niż przedtem. Rozmowy o sztuce zawsze tak na nią działały, choćby tak błahe. - Nie wiedziałam. Przyszłam na kawę i ciastko, na ogłoszenie za drzwiami zwróciłam uwagę dopiero, jak mnie tu usadzili. Zazwyczaj nie zwracam na nie uwagi, to męczące czytać wszystko po angielsku, i rozumieć. Ale artysta musi być otwarty na nowe doznania. Przynajmniej wiem, że tego już nie będę chciała powtórzyć - wzruszyła nieznacznie ramionami. - Twoi rodzice byli fanami Van Gogha? - wróciła do tematu, który chyba jednak bardzie ją interesował. - A ty, znasz jego twórczość? Ja się urodziłam w dniu katastrofy samolotu w Ekwadorze. Ale tak właściwie, to chyba nie jest nic ciekawego. Właściwie nic takiego nie zdarzyło się tej daty, sprawdzałam kiedyś z ciekawości, wszyscy to robiliśmy, jeszcze w szkole. Zostało mi w głowie. Wiele dziwnych rzeczy zostaje mi w głowie - zaśmiała się krótko. W jej głowie przecież dzieją się same dziwne rzeczy.
_________________

 
   Podziel się na:  
Vincent Blanco


vINCENT bLANCO

Radio Reporter

Eligible Bachelor


34

Wysłany: 2018-03-15, 21:36   
   Multikonta: Saskia & STEFA
   Nazywaj mnie: mARTA


Vincent nie traktował takich szybkich randek nigdy poważnie – prawdę powiedziawszy, to była tylko jakaś tam forma rozrywki i możliwość poznania nowych osób. Jak ktoś okazał się być na tyle interesujący, żeby poznać kogoś bardziej, to po całej akcji zwykle spotykali się przy barze przy drinku czy piwie i taki układ mu jak najbardziej pasował. Zawsze lepsze to niż podbijanie do randomowych dziewczyn, a potem próba wywinięcia się, jak okażą się kompletnym niewypałem. No i w porównaniu do Sophii, Vincent ani trochę nie czuł się w jakikolwiek sposób związany, więc nie narzekał, jeżeli z takiej niepozornej randki urodził się jakiś krótszy bądź dłuższy romans. Tak samo jak z tymi wszystkimi relacjami z Tindera. Godne uwagi były może ze dwie, trzy dziewczyny – i tu bardziej na myśli miał intelekt, a nie urodę samą w sobie. No bo co mu po ładnej pannie, z którą nie da się pogadać? No właśnie!
Vincent nie miał najmniejszego problemu w porozumiewaniu się po hiszpańsku, bo spędził w Barcelonie praktycznie całe życie, tam chodził do szkoły, tam studiował. Gdyby nie Caroline, to pewnie nigdy by nie zamieszkał na stałe w Ameryce. To nie było kompletnie jego miejsce na ziemi – zdecydowanie wolał Hiszpanię, za którą okropnie tęsknił, ale nie chciał zostawić siostry samej, zwłaszcza teraz.
Och, tutaj to jest dosyć regularna akcja, zwłaszcza w okresie okołowalentynkowym… A w życiu trzeba wszystkiego spróbować, tak myślę. – Uśmiechnął się delikatnie do Sophii. Była artystką i coś czuł, że się dogadają. On też miał w pewnym sensie artystyczną duszę, choć w nieco inny sposób ukierunkowaną. – Sam nie wiem, ale chyba tak, skoro postanowili przechrzcić mnie z Zacharego na Vincenta, na cześć van Gogha. – Zaśmiał się. Ogólnie państwo Blanco byli dosyć specyficznymi ludźmi i kto by ich tam zrozumiał? Sam Vince jednak się cieszył, że został Vincentem. Za każdym razem jak wspominał przy jakiejś pannie o van Goghu, to zyskiwał w ich oczach. Zawsze jakiś sposób na podryw, prawda? – Jako – tako kojarzę kilka jego dzieł. Słynny autoportret, Słoneczniki, czy Gwieździsta Noc. Byłem też w kinie na Twój Vincent, świetny film. A wiedza niepotrzebna zwykle najłatwiej wchodzi do głowy i już tak prosto się jej nie da pozbyć… – Sophia miała w sobie coś, co sprawiało, że Vincent z niechęcią spoglądał na zegarek, który z każdą sekundą przybliżał ich do końca tej rozmowy, na co w ogóle mu się nie uśmiechało i z chęcią by gdzieś ją porwał i kontynuował pogawędkę…
 
   Podziel się na:  
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
wxv.pl - załóż forum dyskusyjne za darmo

Jeszcze nie tak dawno świętowaliśmy piąte urodziny forum oraz Nowy Rok. W ostatnim czasie na forum zostało wprowadzonych wiele zmian - powstał portal e-scandal oraz rozpoczęły się konkursy na postać miesiąca. Graficznie staramy się nie odbiegać od trendów, ale nie to jest najważniejsze, a to, że nigdzie się nie wybieramy, prowadzimy wiele rozgrywek i nie brakuje u nas ludzi chętnych do gry. Jeśli jeszcze zastanawiasz się czy do nas dołączyć - przestań i zarejestruj się. Dla każdego znajdzie się miejsce.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 8